Lehed

reede, 26. juuli 2013

Suvikõrvitsa-pastavorm


4-5 inimesele

250g pennesid
2-3 väiksemat suvikõrvitsat
1 küüslauguküüs
1 sibul
250g lahjemat hapukoort (lahjendasin 20%-se hapukoore piimaga)
35g parmesani
50g ciabattat
väike punt basiilikut
veidi seedermänniseemneid
soola-pipart

Keeda penned poolvalmis, kurna ning jahuta külma vee all, lisa veidi õli. Kõige parem oleks, kui pasta saaks valmis viimasena, kuna muidu seistes ta ikkagi pehmeneb. Riivi suvikõrvits jämedalt, ning prae seda väheses õlis kuskil 10 minutit, kuni vesi on välja aurunud. Lisa juurde hakitud sibul ja küüslauk ning prae veel mõned minutid, maitsesta soola-pipraga. Sega suvikõrvits pastaga, lisa juurde hapukoor ning 25g riivitud parmesani ja vajadusel maitsesta. Kalla ahjuvormi. Krõbeda katte tegemiseks purusta basiilik, ülejäänud parmesan, ciabatta ja seemned puruks ning raputa vormiroale. Kui ciabatta on liiga pehme, siis on seda parem enne purustamist veidi röstida. Küpseta vormi 180 kraadises ahjus 20 minutit. Serveeri värske salatiga.

Allikas: Oma Maitse (modifitseeritud)

Kartuli-hakkliha kotlett


Kerge kuid toitev kartuli-hakkliha kotlett on hea vaheldus tavapärasele keedetud kartulile-kastmele. Juurde sobib hästi külm hapukoore või jogurtikaste ning värske kurk-tomat.

4 inimesele

400g kodust hakkliha
8 keskmist kartulit
1 muna
1 tl Dijoni sinepit
1 tl tšillikastet
sool-pipar
hakitud maitsetaimi (pune, basiilik vms)

Riivi kartul peenelt ning pigista üleliigne vesi välja. Sega kõik komponendid kokku ja prae kotletid pannil.


Jogurtikaste kurgiga

Kreeka või Türgi jogurt
värske kurk
münti
sidrunimahla
sool-pipar
oliiviõli

Riivi kurk ja sega kokku jogurtiga, lisa maitse järgi hakitud münti ning sorts oliiviõli, maitsesta soola-pipra ja sidrunimahlaga.

Sašlõkk Värskaga



Kogused 1 kg liha kohta.

1kg liha (oleme teinud nii lamba- kui sealihaga)
100 ml Värskat (või mõni muu soolane mineraalvesi, Borjomi vms)
60 ml valget palsamiäädikat
400 g sibulat
1 keskmine punt siledalehelist peterselli
u 1 tl soola
veidi pipart

Lõigu liha parajateks kuubikuteks, lisa juurde poolrõngasteks hakitud sibul. Haki petersell koos vartega ning lisa ka kõik ülejäänud komponendid lihale. Mudi liha kuskil 5 minutit tugevalt kätega, et sibulad läheks katki ja aroomid vabaneksid. Marineeri liha vähemalt ööpäev.

esmaspäev, 15. juuli 2013

Kaneelirullid



Kaneelirullid on kõige paremad värskelt ahjust tulnuna koos külma piimaga. Mulle meeldivad just eriti rohke täidisega rullid, seega järgmine kord suurendaksin veelgi täidise kogust.

u 36 tk

50g pärmi
50 ml käesooja vett
100g võid
3 dl piima
0.5 tl soola
85g suhkrut
1 tl kardemoni
10-12 dl jahu

Täidis:
100g võid
1 dl suhkrut + pealeraputamiseks
0.5 sl kaneeli + pealeraputamiseks

Määrimiseks:
muna

Sulata või, lahusta pärm väikese koguse suhkruga ja lisa juurde käesoe vesi. Lisa juurde käesoe piim ning jahtunud või. Sega juurde sool, ülejäänud suhkur ja kardemon. Hakka lisama detsiliitri haaval jahu ning sõtku kuni oled saanud pehme taina, mis käte küljest lahti lööb. Kata tainakauss rätikuga ning lase soojas kohas tund aega kerkida. Täidiseks sulata või ning sega juurde suhkur ning kaneel.
Sõtku tainas kergelt läbi ning jäta veel 10-15 minutiks kerkima. Seejärel jaga tainas kolmeks osaks ning rulli iga osa ristkülikuks. Määri tainale täidist ning raputa veel juurde suhkrut ja kaneeli. Keera tainas pikemat külge pidi kokku ning lõika u 1-2 cm paksusteks viiludeks. Lase rullidel ahjuplaadil kerkida 20 minutit ning seejärel määri munaga ja küpseta 210C ahjus 10-15 minutit. Lase jahtuda rätiku all.

Retsept: Nami-Nami retseptikogu

kolmapäev, 3. juuli 2013

Kukeseenepirukas kitsejuustuga



Kukeseened on juba kohal! Minu kallis abikaasa käis ja korjas neid kohe hulgim ning lisaks traditsioonilisele kukeseenekastmele värske kartuliga otsustasin seekord ka ühte pirukat proovida. Kukeseened, tomat ja kitsejuust sobivad päris hästi kokku ning pirukat on ka lihtne teha.


Põhi:
100g võid
200g nisujahu
0.25 tl soola
1 muna

Kate:
300g kukeseeni
1 sibul
200g ricottat
3 muna
2 dl 10% rõõska koort
110g kitsejuustu
200g kirsstomateid
soola, pipart
värsket pune

Põhja tegemiseks haki külm või soolaga segatud jahuga, et tekiks pudi. Lisa muna ja sega ühtlaseks tainaks, pane tainapall kilekotti ja külmkappi kuskil pooleks tunniks. Seejärel vooderda 26cm lahtikäiv koogivorm küpsetuspaberiga ning suru tainas vormi põhja ja äärtele ning küpseta põhja 200C juures 15 minutit.
Täidise tegemiseks prae kukeseened sibulaga pannil läbi ning maitsesta soola ja pipraga, jäta jahtuma. Klopi munad lahti ja lisa juurde ricotta, rõõsk koor ning seened, maitsesta soola-pipraga ja hakitud punega. Vala segu eelküpsetatud põhjale, lisa sinna pooleks lõigatud kirsstomatid ning pudista peale kitsejuust. Küpseta 200C juures 45 minutit.

Retsepti allikas: Blogi Siit nurgast ja sealt nurgast