Lehed

kolmapäev, 5. august 2015

"Kana õllepurgi otsas" ehk beercan chicken



Kui kana on juba igal moel söödud siis võib proovida väga populaarset beercan chicken'it ehk kana õllepurgi otsas. Õllest tekkiv aur jätab kana väga mahlaseks ning sel moel küpseb kana ka päris ruttu. Kellele õlu niisama ei maitse, ei pea kartma, sest õllest on kanalihas tunda ainult kerge karamelline mekk. Tavaline pilsner-tüüpi õlu siia ei sobi, pigem porter, nisuõlu või ale-tüüpi, millel tugevam maitse. Juurde serveerisin riisi aedubadega.



1 kana
3 tl fariinsuhkrut või mett
2 tl sojakastet
1 tl riisiäädikat
2 tl teravat tšillikastet
2 spl ketšupit
soola
1 õlu purgis

Puista kana sisemusse heldelt soola ning 1 tl fariinsuhkrut, hõõru ilusti sisse. Sega ülejäänud komponendid kokku ning masseeri kana nendega kokku. Mina lasin tunnikese kanal maitsestuda ka, see pole tingimata oluline, kuid tuleb arvestada, et siis jääb kana kindlasti magedam. Kalla õllepurgist umbes 1/3 õlut ära ning pane kana purgi otsa istuma, veendu, et see ümber ei kuku. Pane tiivaotstele foolium ümber, et vältida nende ära kõrbemist. Minu kana nägi siis välja selline:


Pane kana ahjuplaadiga kõige madalamale siinile ning küpseta 180 kraadises ahjus 40 minutit, siis keera peale pöördõhu režiim ning küpseta veel 15 minutit. Kana on küps siis, kui noaga torgates tuleb lihast välja läbipaistvat vedelikku.
Kana purgi otsast eemaldamine on juba suurem ettevõtmine - kahekesi ei ole vast väga keeruline, kuid üksi küll. Minul õnnestus nii, et hoidsin tangidega purgist kinni ning kahvli suskasin kana alakõhtu ja tõmbasin. Esimene katsetus lõppes kogu kupatuse ümber kukkumisega aga õnneks midagi ära see ei rikkunud :)



Kõrvitsapasta - peretoit



Kuna meie preili on juba beebieast väljas, ei ole õige neid toite enam beebitoitudeks nimetada. Nimetagem siis neid peretoitudeks, kuna õigupoolest söönuks saab ju kogu pere. Retsept on pärit Jane Komussare "Beebitoitude kokaraamatust", kus on palju tänuväärt retsepte juba alates lisatoiduga alustamisest. Siin tegin küll mõned muudatused, munakollaste asemel läks terve muna ja kuna tavalist juustu mul parasjagu kodus polnud, siis kasutasin hoopis parmesani ja mascarpone segu. Hea tuli ikka :)

alates 12 kuud

u 1 l vett
150g pastat
100g kuubikuteks lõigatud kõrvitsat
0,5 kuubikuteks lõigatud suvikõrvitsat
1 väike sibul
1 küüslauguküüs
basiilikut
(soola-pipart)
125g riivjuustu
1 muna (2 munakollast, kui valgega pole veel tuttav)
oliiviõli

Vala potti 500ml vett ning aja keema, lisa kõrvitsakuubikud. Keeda keskmisel tulel 8-10min, et kõrvits oleks noaga katsudes enam-vähem pehme. Vala juurde ülejäänud vesi ning aja keema. Lisa pasta ning keeda pehmeks. Kurnates jäta alles kuskil 250ml keeduvett.
Sel ajal kui kõrvits ja pasta keeb, prae hakitud sibul pehmeks, lisa ka küüslauk ning kuumuta hetk. Lisa juurde suvikõrvitsa kuubikud ning maitseained ning prae pehmeks. Võid lisada ka pannile pisut vett (pasta keeduvett) ning veidikeseks kaane peale panna, siis läheb suvikõrvits kiiremini pehmeks.
Järgmiseks lisa pannile pasta ja kõrvits, allesjäetud keeduvesi, lahtiklopitud muna ning riivjuust. Sega korralikult läbi ning kuumuta paar minutit. Puista peale veel veidi riivjuustu.
Kui su pann kannatab ahju panekut, torka kogu pasta koos panniga 200 kraadisesse ahju 15 minutiks. Kui mitte, siis kalla segu ümber ahjuvormi. Enne lapsele pakkumist lase kindlasti jahtuda, kuna sulajuust on kõrvetavalt kuum.




Retsept modifitseeritult: Jane Komussar "Beebitoitude kokaraamat"